У НАТО пропонують Україні допомогу на виборах 2019 року.

     

     Північноатлантичний альянс може допомогти Україні у забезпеченні стійкості та захищеності електронної системи Центрвиборчкому від зовнішнього втручання під час проведення виборів у 2019 році.

     Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами засідання Комісії Україна-НАТО, що відбулося напередодні у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

     «Ми говорили про практичні речі щодо загроз з боку Російської Федерації, які можна передбачити. Ідеться, наприклад, про втручання у процес виборів. І однією із потенційних цілей такої атаки може стати робота Центральної виборчої комісії України», - розповіла український віце-прем'єр.

     Климпуш-Цинцадзе повідомила, що з відповідною пропозицією на засіданні КУН виступила Румунія, яка є головною нацією у трастовому фонді з допомоги НАТО у питанні кібербезпеки.

     «Це дуже конкретна і практична пропозиція, що зробить електронну систему української ЦВК більш стійкою і захищеною», - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

     За словами урядовця, ЦВК може бути залученою до програм, які фінансуються фондом.

     Климпуш-Цинцадзе зазначила, що українська сторона зацікавлена, щоб ця кіберініціатива була реалізована до початку проведення виборів в Україні у 2019 році.