Максим Степанов запропонував провести сесію Парламентської Асамблеї НАТО 2020 року в Одеській області.

     Весняна сесія Парламентської Асамблеї НАТО 2020 року може відбутися в одеському регіоні. З такою пропозицією виступив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов сьогодні під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.
     «Річна національна програма Україна — НАТО демонструє, що питання співпраці — це не тільки військово-політичний вимір. Великою мірою — це завдання реформ, які дуже часто мають регіональний характер. Йдеться про реформування місцевого самоврядування, децентралізація, прозорість, запобігання та протидія корупції. Основні завдання кожного кроку співпраці мають на меті підвищення добробуту та захищеності наших громадян. Я дуже сподіваюся та хочу запропонувати провести весняну сесію Парламентської Асамблеї НАТО у 2020 році саме тут, в одеському регіоні», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
     Як підкреслив Максим Степанов, Одеська область — це морські торговельні ворота країни, які тепер є базою військово-морських сил держави. З вітальним словом до присутніх звернулися також співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО – канадський сенатор Рейнелл Андрейчук та перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.
     «Наша дискусія відбувається в дні четвертої річниці анексії Криму, в центрі уваги останні деструктивні дії РФ: і газовий шантаж, і погрози новою зброєю. Світ адекватно оцінює ці погрози і шантаж, і разом ми маємо виробити консолідовану позицію, як цьому протистояти", — наголосила Ірина Геращенко.
     У свою чергу, під час засідання, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе проінформувала, що виконано майже 82% заходів Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2017 рік.
     «Наше завдання - вперше побудувати «дорожню карту» підготовки до членства в НАТО, яка була б за змістом та ідеологією споріднена з програмою діяльності Уряду, мала б відповідне фінансове наповнення», – підкреслила Віце-прем`єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Загалом, дводенне засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО зібрало в Одесі понад 70 учасників. Серед них — національні парламентарії з 12 держав-членів Північноатлантичного альянсу, українські урядовці та депутати, представники НАТО як міжурядової організації та незалежні експерти.
     Довідка. Міжпарламентська рада Україна-НАТО була утворена в 2003 році. Вона об'єднує понад десяток високопоставлених парламентаріїв з України та аналогічну кількість їхніх колег з держав-членів НАТО. Зазвичай Рада збирається двічі на рік: в Україні і в Брюсселі. Її мета полягає в тому, щоб продемонструвати парламентський інтерес і участь у співпраці між Україною та НАТО.