Нова форма посвідки на тимчасове проживання.

     Вже з 1 червня запроваджена видача біометричних посвідок на постійне та тимчасове проживання для іноземців. Відтепер, така посвідка видається у вигляді ID-картки. Кабінет Міністрів України своєю постановою від 25 квітня 2018 р. N 321затвердив Зразок бланка посвідки на постійне проживання з безконтактним електронним носієм (додаток 1 до Постанови N 321), технічний опис бланка (додаток 2 до Постанови N 321) та Порядок оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання.

     В свою чергу, посвідка на постійне проживання, що не містить безконтактного електронного носія, оформлена та видана на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, буде чинною протягом строку, на який її було видано.

     До безконтактного електронного носія вноситься інформація, яка зазначена на лицьовому та зворотному боці посвідки, біометричні дані, параметри особи - відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис особи. А також дані щодо забезпечення захисту інформації, що внесена до безконтактного електронного носія, відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

     Текст з обох боків бланка посвідки друкується українською та англійською мовами фарбою чорного кольору, що стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення.