В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» Ширяївське бюро правової допомоги інформує про умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини.


         Крок.1 Перед тим як отримати допомоги при народженні дитини потрібно розуміти хто має право на таку допомогу. Допомога при народженні дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно         проживає разом із дитиною.

В разі смерті одного з батьків право на отримання допомоги надається іншому (батьку або матері, опікуну) за умов звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

 

         Крок. 2 Заява для отримання допомоги при народженні дитини подається до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає з дитиною або за місцем народження дитини.

         Також заяву про отримання допомоги можна подати в електронній формі. Для подачі заяви в електронній формі потрібно перейти за посиланням https://e-services.msp.gov.ua/, з використанням електронного цифрового підпису.

         Для отримання ЕЦП (Електронного цифрового підпису) потрібно звернутися до Державної фіскальної служби,або до офісів банків в яких ви обслуговуєтеся, де працівники банку допоможуть в отриманні ЕЦП.

         Строки звернення для отримання допомоги при народженні дитини 12 календарних місяців.

         Перелік документів:

1) паспорт або інший документ, який підтверджує особу;

2) заяву одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року N5 441 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг»);

3) копію свідоцтва про народження дитини;

4)  копію рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);

5)  видані компетентними органами країни перебу­вання і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).

Наведений перелік документів є вичерпним.

 

ВАЖЛИВО!!!!

         Ведеться контроль за цільовим використанням державної допомоги працівниками соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Причини припинення виплат, є такі:

*     позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

*     відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

*     нецільового використання коштів і незабезпечен­ня отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

*     відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

*     тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі       виконання                 покарань      за умови

перебування дитини разом із матір'ю;

*     припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

*     перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

*     усиновлення дитини-сироти або дитини, позбав­леної батьківського піклування;

*     смерті дитини;

*     смерті отримувача допомоги;

*     виникнення інших обставин.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

 

            Детальнішу інформацію, та правову допомогу Ви можете отримати в Ширяївському бюро правової допомоги Подільського МЦ НБВПД, за адресою: смт Ширяєве, вул. Соборна, 158, 12 каб. або за тел.. (04858) 2-22-22.