У зв’язку з актуальністю питання щодо можливості поновлення Державних актів на право власності на землю, з яким звертаються жителі Ширяївського району до бюро правової допомоги, та в рамках реалізації національного правопросвітницького проекту «Я маю право!» відділ «Ширяївське бюро правової допомоги» інформує громадян із зазначеного питання:  


         З початку 2013 року видача Державних актів на право власності на землю не здійснюється, а право власності на земельні ділянки реєструються у новоствореному Реєстрі прав на нерухоме майно. На зміну Державним актам з 01 січня 2013 року видавалися Свідоцтва про право власності на нерухоме майно та Витяги з Державного реєстру прав. А з 01 січня 2016 фактично підтвердженням реєстрації прав власності на земельну ділянку є електронна форма.

         Щоб зареєструвати земельну ділянку, як об’єкт, потрібно перш за все сформувати її та отримати витяг із Державного земельного кадастру. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Перелік документів та дій які потрібні для поновлення Державного акту на право власності земельної ділянки:

1)  копія примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого Державного акта;

2)  оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації за місцем розташування земельної ділянки, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).

          Таким чином, за результатами розгляду поданих документів реєстратор проводить державну реєстрацію права власності, підтвердженням якого є електронна форма та, за бажанням власника, паперова форма без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

            Детальнішу інформацію та правову допомогу Ви можете отримати в Ширяївському бюро правової допомоги Подільського МЦ НБВПД за адресою: смт Ширяєве, вул. Соборна, 158, (12 каб.) або за тел. (04858) 2-22-22.