Схема дій для допомоги учасникам АТО, а також членам сімей загиблих учасників АТО в отриманні земельних ділянок

Покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО, а також членам сімей загиблих учасників АТО в отриманні земельних ділянок


Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі ст. 118 Земельного кодексу України. Учасники АТО, які вирішили отримати землю на території Одеської області, можуть ознайомитися з переліком вільних ділянок  на сайті Головного управління Держгеокадастру в Одеській області. 

Крок 1.

Необхідно визначитись, де саме ви б хотіли отримати ділянку та як вона буде використовуватись. Від цього залежить, до якого органу буде подаватись клопотання про виділення ділянки.

Територіальний орган Держгеокадастру є розпорядником лише земель сільськогосподарського призначення державної форми власності за межами населених пунктів.

Нормативи:

- для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

-для ведення особистого селянського господарства — до 2 га;

- для індивідуального дачного будівництва — до 0,1 га;

- для будівництва і обслуговування житлового будинку в селі — 0,25 га в селищі — 0,15 га, в  містах - 0,1 га.

Вказані нормативи — це максимальна площа земельної ділянки, яка може бути виділена в рамках відповідного цільового призначення. На практиці, у разі обмеженої кількості вільних земель, можуть виділятись ділянки меншої площі.

Крок 2.

Учасник АТО подає до Головного управління Держгеокадастру у Одеській області або до органів місцевого самоврядування клопотання про надання дозволу на розробку землевпорядної документації із зазначенням орієнтовного розміру та цільового призначення земельної ділянки

До клопотання додаються:

-графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;

-копія паспорта та копія реєстраційного номера облікової картки платників податків (ідентифікаційного номера);

-документ, що посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка)

Крок 3.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні та рекомендує звернутися до землевпорядної організації. Дозвіл надається безкоштовно.

Крок 4.

Після отримання дозволу на виконання робіт заявник звертається до розробника документації із землеустрою для замовлення землевпорядної документації. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є розробниками документації із землеустрою (ст.26 Закону України “Про землеустрій”), у строки, що обумовлюються угодою сторін (але не більше 6 місяців). Умови і строки визначаються договором, укладеним замовником з розробником документації.

Крок 5.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного Кодексу України. Органи, зазначені в частинах 1-3 цієї статті, зобов'язані протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері. Висновки надаються безоплатно.

Крок 6.

Після погодження земельна ділянка реєструється в Державному земельному кадастрі (14 календарних днів (ст.21 Закону України “Про державний земельний кадастр”). Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється безоплатно із видачею Витягу з Державного земельного кадастру.

Крок 7.

У разі необхідності проект землеустрою  щодо відведення земельної ділянки направляється для здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації (відповідно до статті 34 Закону України “Про державну експертизу землевпорядної документації” - 20 робочих днів). Відповідно до ст.39 Закону України “Про державну експертизу землевпорядної документації” розмір плати становить — 3% від кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт, але не менше 20 грн.

Крок 8

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної  власності у власність, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Рішення є безоплатним.

Крок 9

Право власності на земельну ділянку реєструється в Укрдержреєстрі. За державну реєстрацію права власності щодо земельних ділянок з фізичних осіб справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати (відповідно до ч.1 ст.29 Закону України  “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”)

Котовський МЦ НБВПД