Громадське обговорення щодо плану заходів на 2018 рік з реалізації Нацстратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

     Триває громадське обговорення проекту  розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки» І, як стверджують урядовці, вперше українські неурядові організації будуть визнані виконавцями Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

     Метою проекту акта є підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, впровадження реформ на підтримку ініціативи громадськості, а також налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування з організаціями громадянського суспільства, передусім з питань забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

     14 листопада Мінрегіоном спільно з Українським незалежним центром політичних досліджень був проведений круглий стіл на тему «Обговорення громадських пропозицій до урядового плану заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018 рік». Захід відбувся за участю представників інститутів громадянського суспільства, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, ПРООН в Україні.

     Учасники засідання обговорили пропозиції до проекту плану заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки.

     Зокрема пропонувалося передбачити у плані заходи, що стосуються діяльності громадських та благодійних організацій, громадянської освіти населення, надання на конкурсних засадах фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства, їх залучення до надання соціальних послуг тощо.