27.06.2018

Завершено обласний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура».

     З 9 по 13 червня у Білгород-Дністровську переможці районних, міських, об’єднаних територіальних громад крокували строєм, долали смугу перешкод, показували знання з першої медичної допомоги, стріляли із пневматичної зброї.

     Протягом 5 днів на базі оздоровчого закладу «Сонячний» тривали змагання серед 34 команд із різних куточків регіону. Програма обласного етапу гри передбачала проведення таких заходів: конкурс «Варта» (тема «Слава героям») – представлення творчо-мистецької композиції; змагання: «Рятівник» (надання першої долікарської допомоги та транспортування «потерпілого»); «Туристсько-спортивна смуга перешкод»; «Стрільба з пневматичної гвинтівки»; конкурси строю та пісні «Впоряд» і «Бівак» (таборування); інтелектуальна гра-вікторина «Відун»; конкурс звітів «Добре діло»; козацька забава «Перетягування линви»; інтелектуально-творче змагання «Пластун» (комплексна командна гра).

     Також особливою увагою та цікавістю в учасників гри користувалися зустрічі з воїнами АТО і майстер-класи. Загалом в обласному етапі взяли участь біля 500 юнаків та дівчат, які стали переможцями районних етапів цієї незабутньої та повчальної гри. Учасники гри жили в наметовому таборі, де журі оцінювало: за організоване чергування, налагодження побуту, чистоти, доцільності розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей, посуду тощо.

     На заході був присутній заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин, батьки учасників, вчителі, військовослужбовці та представники громадськості.

     “Держава потребує людей, які готові стати на її захист. Не тому, що так їм наказали, а за покликом серця. І я пишаюся тим, що у нас в Одеській області, в нашій державі, є такі сини та доньки. Я сподіваюся, що ви не лише азартно змагалися, але й цікаво провели ці декілька днів, спілкуючись один з одним, та знайшли нових друзів. І, звичайно, я хочу щиро привітати переможців!”,— зазначив Сергій Колебошин.

     Наш район представляв рій зі Старомаяківського НВК «ЗОШ І-ІІІст. ДНЗ» «Степові соколи», який отримав перемогу в районному етапі гри. Школярі хоча й не зайняли призові місця в обласному етапі, але проявили під час гри спритність, витривалість, єдність та мужність. Саме у таких умовах формується воїнський дух, перевіряється справжня дружба, випробовується характер. Сподіваємось, що ті навички, які вони отримали під час цих змагань, стануть їм в пригоді у подальшому житті.