28.07.2019

З 2019 року безробітним допомагатиме кар’єрний радник.

     З 1 січня 2019 року набирає чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Це один з кроків модернізації служби зайнятості, що сприятиме продуктивному працевлаштуванню

     Щоб покращити сервісне обслуговування клієнтів і забезпечити працевлаштування громадян, необхідно поєднувати їхні інтереси, реальні знання та навички з вимогами сучасного ринку праці. З цією метою у службі зайнятості введено концептуально новий, індивідуальний підхід для кожного шукача роботи – інститут кар’єрного радника.

     Кар’єрний радник – це працівник центру зайнятості, який надає послуги особам, які шукають роботу та зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування. Тобто радник консультуватиме шукачів роботи щодо наявності вакантних посад, надаватиме інформацію про заходи для самостійного працевлаштування або започаткування підприємницької діяльності. Він допомагатиме скласти резюме, обрати суб’єкта освітньої діяльності для можливої професійної підготовки або перепідготовки відповідно до потреб ринку праці, а у разі необхідності – направить на проведення профдіагностики та спеціалізованих тестів, які дозволять визначити рівень професійної кваліфікації.

     Новим Порядком також закріплено профілювання безробітних і шукачів роботи. Профілювання – це система оцінки ступеню мотивації до праці особи, яка шукає роботу, чи зареєстрованого безробітного, попиту на професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться з метою повернення таких осіб на ринок праці.

     За результатами первинного профілювання кар'єрний радник разом з шукачем роботи складатиме індивідуальний план надання послуг. По суті йдеться про комплекс заходів, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план працевлаштування має стати програмою дій зареєстрованого безробітного та кар’єрного радника, який забезпечуватиме його супровід та організацію надання послуг.

     Інститут кар’єрного радника підвищить ефективність співпраці центрів зайнятості з роботодавцями, оскільки працівники, працевлаштовані за сприяння кар’єрних радників, відповідатимуть потребам та запитам конкретних роботодавців.

     Новації, які запрацюють з 1 січня 2019 року, дозволять удосконалити та покращити сервісне обслуговування клієнтів, забезпечуючи їхню активну участь у пошуку роботи, прискорять працевлаштування громадян, а також сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності безробітних на ринку праці та успішній побудові їхньої кар’єри.