03.10.2018

Від початку року Одеською обласною державною адміністрацією проведено 70 консультацій з громадськістю.

     В Одеській області тривають консультації з громадськістю щодо важливих соціально-економічних питань. Відтак, у цьому році вже проведено 37 публічних громадських обговорень і 33 — у електронному форматі. Про це стало відомо під час селекторної наради ОДА.

     «Це — питання прозорості та взаємодії влади із суспільством. Окрім консультацій, від початку року проведено 11 експертних зустрічей. Голови райдержадміністрацій також повинні виконувати цю роботу та звітувати на офіційних сайтах. Якщо інформацію досі не оприлюднено, протягом місяця необхідно це виправити. Ми готові вам допомогти», — підкреслив т. в. о. начальника управління комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної державної адміністрації Сергій Сенча. 

     Зазначимо, відповідна інформація оприлюднюється на сайтах ОДА та РДА. Громадськість бере участь в обговоренні нормативно-правових актів, проектів обласних цільових програм, звітів головних розпорядників бюджетних коштів про їхнє освоєння протягом минулого періоду.

     Окрім того, дієвим інструментом взаємодії органів державної влади, інститутів громадянського суспільства та громадян – є громадські ради. Це платформи для обговорення та вирішення проблем місцевого значення. Наразі в Одеській області утворено громадську раду при ОДА, при райдержадміністраціях – 23 та ще одну – при виконавчому комітеті Теплодарської міської ради. 

     Нагадаємо, громадська рада – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.