28.10.2019

В Ширяївському районі відзначили 75-у річницю визволення України від фашистських загарбників.

     28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників, який було встановлено Указом Президента України від 20.10.2009 року № 836 з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.


     Безжальне колесо Другої світової війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв. Довгим та кровопролитним був шлях визволення українських земель, адже майже 23 місяці тривала битва за визволення України: від 18 грудня 1942 року і аж до 28 жовтня 1944 року включно.


     Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і події. І зараз, у ці жовтневі дні, згадуємо події, які передували її звільненню від ярма окупації.


     Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх. Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція. Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.


     28 жовтня 2019 року на території Ширяївського району відбулись меморіальні заходи за участю органів місцевого самоврядування та місцевих жителів. Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам’ять співвітчизників, які у роки Другої світової війни віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави. Також в бібліотечних закладах району були оформлені тематичні книжкові виставки для вшанування пам’яті воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів.

     В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, котрі дожили до цих світлих днів, уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога, та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Українці ніколи не забудуть про цю трагічну сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Батьківщини.