01.08.2019

В Ширяївському районі відбулось командно-штабне навчання з цивільного захисту.

     31 липня 2019 року під керівництвом Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної державної адміністрації в Ширяївському районі відбулось командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Ширяївської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області.


     На першому етапі навчання було проведене екстрене позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ширяївської райдержадміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Оксани Орел, на якому керівники служб доповіли про наявні сили і засоби, а також механізм переведення їх у режим підвищеної готовності для виконання дій з надання допомоги потерпілим. На другому етапі було практично відпрацьовано питання щодо спасіння людей на воді, надання їм необхідної медичної  допомоги.


     Так, відповідно до легенди навчання, до Ширяївського відділення поліції Роздільнянського відділу поліції ГУ НП в Одеській області надійшла інформація про те, що в селі Чогодарівка на місцевому ставку під час рибної ловлі сталося перекидання човна, в результаті чого одна людина потонула, а дві інші особи - перебувають у водоймі і просять про надання допомоги.

     Оперативним черговим Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУ НП в Одеській області проведено оповіщення керівників складу органів управління та спеціалізованих служб цивільного захисту області та голови районної комісії з питань ТЕБ та НС.

     Працівники Ширяївського районного сектору Головного управління ДСНС України в Одеській області, які оперативно прибули на місце події, витягли зі ставка та передали в руки бригади екстренної та невідкладної медичної допомоги одного потерпілого без ознак життя та двох потерпілих без видимих ушкоджень.


     Фахівці-медики Ширяївської підстанції екстреної швидкої медичної допомоги відокремленого підрозділу «Любашівська станція екстреної медичної допомоги» провели практичне сортування трьох постраждалих, використали для спасіння потерпілого «червоної групи» декілька методик, привели його до тями та транспортували до Ширяївської ЦРЛ. Для надання допомоги іншим двом потерпілим «зеленої групи» була викликана ще одна бригада екстреної медичної допомоги.

     В ході навчання виникла ще одна надзвичайна ситуація – внаслідок спекотної погоди та високої температури повітря спалахнула суха рослинність поблизу ставка. Вогнеборці оперативно зреагували та ліквідували пожежу.


     Наряд Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУ НП в Одеській області забезпечував дотримання порядку в місцях виникнення надзвичайних ситуацій.

     Також до ліквідації надзвичайної ситуації та процесу встановлення осіб потерпілих були залучені голова Чогодарівської сільської ради Микола Заяц, член Громадської організації «Аквамарін» Володимир Шимков та в.о. директора Чогодарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» Надія Поліщук.

     Відмінну роботу показали всі спеціалізовані служби, які після отримання сигналу вчасно прибули на місце змодельованої надзвичайної ситуації та оперативно провели роботу щодо надання допомоги постраждалим.

     Після закінчення навчання фахівці Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної державної адміністрації підбили його підсумки, вказали на позитивні результати та проблемні питання в роботі служб.


 

     Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/groups/314112702633436/permalink/376509849727054/

 

     Довідково: командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Ширяївської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області відбулось відповідно до регіонального Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік,  затвердженого розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації від  12.02.2019 року № 172/А-2019.