22.06.2020

В Ширяївському районі відбулись заходи до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

     Сьогодні - сумна річниця початку найтрагічнішого для українського народу періоду Другої світової війни. Війна між нацистською Німеччиною та СРСР, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни, призвела до колосальних людських втрат, передусім для України. Всі, хто став для нас прикладом безграничної любові до Батьківщини, незламної волі і героїзму, живуть у вдячній пам'яті народу. Це пам'ять про подвиги, здійснені на полях боїв з агресором, пам'ять про тих, хто вершив історію, прийняв смерть заради Перемоги, заради Батьківщини, заради нашого світлого майбутнього. Повага й шана до них передаються з покоління в покоління.

     Цього дня в населених пунктах Ширяївського району відбулись меморіальні заходи до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні з дотриманням карантинних вимог. Делегації органів місцевого самоврядування району, представники установ та організацій поклали квіти до пам'ятних знаків воїнам- визволителям та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни. Вічна і світла їм пам’ять! Вічна їм слава!

     До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні розгорнута в центральній районній бібліотеці була розгорнута книжкова виставка «Війна у серці, пам`яті, книжках.

     Довідково: День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни — день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни. Зазначимо, що відзначення Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні встановлено Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245.