04.12.2018

В Ширяївському районі проведено семінар для осіб з обмеженими можливостями.

     До Міжнародного дня людей з інвалідністю в Ширяївській районній філії ООЦЗ 03 грудня проведено спільний семінар за участю працівників відділу персоніфікованого обліку та якості охорони здоров’я УОЗМ СЗН Ширяївської РДА головного спеціаліста Тетяни Загон та провідного спеціаліста Ірини Гончарової, начальника відділу «Ширяївського бюро правової допомоги» Олега Булавицького, директора Ширяївської центральної бібліотечної системи Марченко Л.І., зав.районною дитячою бібліотекою Міщенко Р.І. для осіб з обмеженими можливостями, в якому взяли участь 8 осіб, які не перебувають на обліку. 

     Провідний фахівець з питань зайнятості Надія Дорн звернула увагу присутніх на те, що службою зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування інвалідів. Спеціалісти служби зайнятості прикладають максимум зусиль, щоб допомогти у працевлаштуванні особам з обмеженими можливостями і не залишити їх наодинці зі своїми проблемами. Протягом 2018 року 5 безробітних працевлаштовані на ПОУ району. Разом з тим кожному, хто шукає роботу, необхідно пам’ятати, що шлях до можливості її знайти значною мірою залежить від їх наполегливості, волі, бажання та конкретних дій.      Особи з обмеженими можливостями мають право на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, на працевлаштування з урахуванням компенсації єдиного соціального внеску роботодавцю, на участь в оплачуваних тимчасових та громадських роботах. Присутніх було проінформовано, що особи з числа інвалідів, що звільнені з військової служби після участі в проведенні антитерористичної операції за певних умов мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. 

     Спеціалісти управління охорони здоров’я, материнства та соціального захисту населення Ширяївської РДА надали матеріали про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, про порядок забезпечення окремих категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, про порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями через органи соціального захисту населення, про порядок забезпечення даних осіб спеціальними засобами для орієнтування у просторі, спілкування та обміну. Також цікаво присутнім було послухати про зміни, внесені до Порядку призначення субсидій, які діють з 01 травня 2018 року, згідно яких доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається, змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидії. Присутні задавали багато запитань, на які Тетяна Загон та Ірина Гончарова надали змістовні відповіді.

     Олег Булавицький ознайомив присутніх з послугами, які можна отримати в бюро правової допомоги: надання правової інформації, юридичні консультації, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції.


     Працівники центральної бібліотечної системи розповіли, що в районній бібліотеці є комп’ютер вільного доступу, адресна доставка замовленої літератури, видача безкоштовних інформаційних довідок та є можливість пройти навчання комп’ютерній грамотності. 

     У ході проведення семінару відбулася бесіда з присутніми про особливості життя інвалідів у сучасному соціумі, їх проблеми та переживання. Учасникам заходу надали рекомендації, як змінити відношення до своєї хвороби та навчитися взаємодіяти з нею, як з партнером, перетворити її на стимул до самовдосконалення; наголосили на необхідності знайти нові сенси у особистому житті та трудовій діяльності, сформувати нове відношення до себе як до абсолютно повноцінної людини, підвищити особисту цінність та самоповагу; надали рекомендації щодо зняття внутрішньої напруги та психологічних бар’єрів при спілкуванні з оточуючими, як відчувати свою неповторність та значущість.