06.12.2018

В Ширяївській РДА відбулось засідання Ради регіонального розвитку. Обговорили підсумки року та визначили напрямки діяльності на наступні роки.

     06 грудня 2018 року в залі засідань Ширяївської районної державної адміністрації під головуванням заступника голови Ширяївської районної державної адміністрації Дмитра Юрченка відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку в Ширяївському районі, на яке були запрошені голова Ширяївської районної ради Ольга Полюганіч, голови селищної та сільських рад району, голови постійних комісій Ширяївської районної ради, голова громадської ради при Ширяївській районній державній адміністрації, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних  підрозділів центральних органів виконавчої влади та ЗМІ. На засіданні також був присутній представник Одеської обласної державної адміністрації директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук.


     З вступним словом звернувся до присутніх заступник голови Ширяївської районної державної адміністрації Дмитро Юрченко, який оголосив порядок денний засідання Ради регіонального розвитку в Ширяївському районі, доповів про підсумки соціально-економічного розвитку району, зазначив, що робота проводилась згідно з ухваленим бюджетом, зокрема у сферах медицини, культури, освіти, благоустрою.

     «12 листопада збирав Раду регіонального розвитку Президент України, 29 листопада відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку в Одеській області. Засідання Ради регіонального розвитку в Ширяївському районі є логічним продовженням цих заходів вищого рівня. Питання, які будуть вирішуватись, є дуже важливими. Кожен з вас знає ситуацію зсередини, тому потрібно об’єднати зусилля і разом розробити стратегію розвитку району на 2019 – 2021 роки», – зазначив головуючий засідання Ради Дмитро Юрченко.

     Про підсумки розвитку освіти, культури та молодіжної політики за 2018 рік доповідав начальник відділу освіти, культури та молодіжної політики Ширяївської районної державної адміністрації Петро Гордієнко. Він відзначив значне покращення матеріально – технічної бази закладів освіти району за останній рік, збільшення фінансування сфер культури та спорту району, повідомив про досягнення та окреслив перспективи на 2019-2020 рік.


     Про роботу Ширяївської ЦРЛ за 2016-2018 роки та перспективи розвитку Ширяївської ЦРЛ  на 2019-2021 роки інформувала присутніх головний лікар Ширяївської ЦРЛ Ольга Волкова, яка озвучила дані про мережу ЦРЛ, кадрову ситуацію в закладі,  доповіла про демографічну ситуацію в районі, рівень захворюваності та інвалідності. Зазначила, що в 2019 році ЦРЛ чекає істотна трансформація в зв’язку зі зміною статусу закладу на КНП.


     Про стан реформування первинної медичної допомоги  по Ширяївському району та перспективи розвитку на наступні роки повідомив головний лікар КНП «Центр ПМСД Ширяївського району» Ігор Семенишен. Він доповів про створення у 2018 році КНП «Центр ПМСД Ширяївського району», заключення договору про медичне обслуговування населення з НСЗУ  та  отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Інформував, що на даний момент з населенням району заключено 10782 декларацій. На 2019 рік будуть подані документи на розгляд до Ширяївської  ОТГ для побудови центральної амбулаторії для семи лікарів, буде продовжена робота по залученню кадрів.


     Доповідачі подякували присутньому на засіданні Ради регіонального розвитку керівництву району та головам сільських рад за розуміння важливості ефективного функціонування закладів освіти та охорони здоров’я, активну участь та підтримку у вирішенні їх проблем та налагоджену співпрацю.

     Про реалізацію заходів  щодо соціально – економічного  розвитку територій за 2016 – 2018 роки та перспективні плани на наступні роки доповідали присутнім голова Старомаяківської сільської ради Вадим Зайченко, голова Катерино – Платонівської сільської ради Микола Петренко, голова Чогодарівської сільської ради Микола Заяц, секретар Петровірівської сільської ради Тетяна Ротар.


     Дмитро Юрченко довів до відома присутніх Перспективний план-пріоритети та об’єкти соціально-економічного розвитку територій Ширяївського району та повідомив про необхідність проведення обговорень перспективних планів розвитку Ширяївського району на 2019-2021 роки з депутатами сільських рад та населенням. Запропонував на розгляд членів Ради графік обговорень перспективних планів розвитку Ширяївського району на 2019-2021 роки. Вирішили з 14 грудня 2018 року по 03 лютого 2019 року провести обговорення перспективних планів розвитку Ширяївського району на 2019-2021 роки згідно запропонованого графіка.

     Наприкінці засідання виступив директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук, який зазначив, що створення Ради є важливим кроком для району, для ефективного вирішення його проблем, забезпечення не тільки безперебійної поточної роботи, а й реалізації планів та перспектив на майбутнє. Побажав керівництву району не зупинятися на досягнутому, щоб їх цілеспрямованість, розсудливість та ґрунтовний підхід до справ стали запорукою досягнень та перемог на благо розвитку району.


     На цьому заступник голови Ширяївської районної державної адміністрації Дмитро Юрченко подякував присутнім за роботу та закрив засідання Ради регіонального розвитку в Ширяївському районі.


     Довідково: Рада регіонального розвитку в Ширяївському районі утворена 03 грудня 2018 року розпорядженням т.в.о. голови Ширяївської районної державної адміністрації Одеської області № 454/А-2018.