03.08.2018

В Одеській ОДА обговорили європейські практики протидії домашньому насильству.

     Європейські практики протидії домашньому насильству представили в Одеській обласній державній адміністрації. Зокрема, йдеться про дієву стратегію взаємодії між органами влади, правоохоронцями, громадськістю та соціальними службами. 

     «Домашнє насильство, на жаль, досі є актуальною проблемою для України. На законодавчому рівні вживаються заходи щодо її вирішення. У грудні минулого року було внесено зміни до Закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Вони передбачають жорсткіше покарання для кривдників. Окрім того, сьогодні нам необхідно посилити просвітницьку роботу серед населення, а також активізувати взаємодію із громадськими організаціями. Цю проблему можна вирішити лише спільними зусиллями», — підкреслив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук.

     У свою чергу, представники Консультативної місії ЄС ознайомили присутніх із досвідом та практиками європейських країн. Вони розповіли про методи боротьби із домашнім насильством та заходи щодо захисту його жертв, які можна імплементувати в Одеській області.

     «Ми бачимо зміни, які відбуваються у вашій країні на законодавчому рівні. КМЄС долучається до цієї роботи. У нас є ідеї, як захистити та уберегти жертву від домашнього насилля, особливо, від повторних випадків. Зокрема, у деяких європейських країнах у кривдника одразу вилучають ключі від спільного із жертвою помешкання на термін у 10 днів. Окрім того, діють центри захисту жертв насилля та цілодобово працюють групи швидкого реагування на випадки домашнього насильства. Ми готові ділитися цим досвідом», — наголосив координатор Регіонального представництва КМЄС в Одесі Пол Кірван.

     Зазначимо, за 2017 рік до територіальних підрозділів Національної поліції в Одеській області надійшло 3164 звернення щодо домашнього насильства. З них 2721 — від жінок, 44 — від дітей, та 399 — від чоловіків.

     Нагадаємо, в Одеській області європейські експерти протягом серпня проводитимуть тренінги для представників поліції щодо профілактики та протидії домашньому насильству.