11.06.2018

В Одеській області розробляють стратегію деінституалізації у сфері захисту прав дітей.

     В Одеській обласній державній адміністрації напрацьовують регіональний план щодо реформування системи інтернатів. Головна мета – підтримка та розвиток сімейних форм виховання. Про це під час засідання робочої групи з питань деінституалізації (DI) повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

     «Одеська область – одна з найскладніших для впровадження реформи деінституалізації. Чи не найбільша в Україні кількість інституційних закладів: інтернати, дитячі будинки, притулки тощо. Друга за обсягом кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Недосконала система пошуку та супроводження родин, які могли б всиновити чи взяти на виховання дитину. Відсутність в багатьох громадах відповідального ставлення до долі кожної дитини, кожного її маленького члена. Це тільки верхівка айсбергу, який зветься: «Початкові умови DI в Одеській області», — відзначив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

     Як повідомлялося раніше, «Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки», а також план заходів з реалізації її І етапу було схвалено розпорядженням Кабінету міністрів України від 9 серпня 2017 року.

     Зазначимо, реформа деінституалізації має на меті створення послуг у громаді, допомогу сім'ям у складних життєвих обставинах, щоб вони не віддавали своїх дітей до інституцій, а виховували в сім'ї.