31.10.2018

В Одеській області посилять методи протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.

     При Одеській обласній координаційній раді з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми створено міжсекторальні робочі групи. Вони покликані посилити діяльність ради, об’єднавши фахівців різних структур та організацій. Зокрема, до складу увійшли представники ОДА, органів юстиції, соціальних і медичних служб, правоохоронці, психологи та представники громадських організацій.

      «Питання гендерної рівності, протидії насильству в сім’ї та торгівлі людьми потребують комплексного підходу. Аби досягти позитивних результатів, необхідна взаємодія різних структур та організацій. Відтак, створено чотири міжсекторальні робочі групи. Вони об’єднали фахівців, які аналізуватимуть ситуацію за окремими напрямами, а також будуть готувати рішення та розробляти проекти регіональних програм. Наша мета – створити таку систему надання захисту і послуг, яка викликатиме довіру до органів влади та поліції, аби людина не боялася розповісти про свою проблему», — зазначив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

     До засідання координаційної ради в режимі он-лайн долучилися голови районних державних адміністрацій та ОТГ. Вони обговорили механізм надання соціально-психологічної та правової допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства та торгівлі людьми, організацію інформаційно-просвітницької роботи серед учнівської молоді з питань попередження домашнього насильства та булінгу. Наразі планується розробити проект регіональної програми «Впровадження гендерної рівності, запобігання та протидії домашнього насильства та протидії торгівлі людьми».

     Нагадаємо, координаційна рада ОДА з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми була створена у грудні 2017 року за розпорядженням очільника регіону Максима Степанова. Відтак, цьогоріч наприкінці вересня її представники, голови РДА, відділу ювенальної превенції та обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді відвідали румунський округ Муреш, де мали змогу ознайомитися з новими стандартами допомоги постраждалим від домашнього насильства.