11.09.2018

В Одеській області час передачі виклику від пацієнта до бригади «швидкої» скорочено у сім разів.

     Час передачі виклику від людини, яка зателефонувала на «103», до вільної бригади екстреної медичної допомоги в Одеській області скорочено у сім разів. Це стало можливим завдяки роботі Єдиної оперативної диспетчерської служби. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час візиту до ЄОДС Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

     «Ми значно зменшили в Одеській області час проходження інформації від виклику на "103" до отримання його вільною бригадою швидкої, яка знаходиться ближче за усіх до місця події. Автоматизація процесів диспетчерської дозволила скоротити цей час у сім разів! Опрацьовують дзвінок на "103" в диспетчерській Одеського регіону до однієї хвилини. Також завдяки Службі визначається найкоротший маршрут для бригади медиків, аби вони могли швидше прибути на місце виклику та допомогти хворій людині. Усе це в комплексі, в прямому сенсі, рятує життя», — підкреслив Максим Степанов.

     Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час відвідування ЄОДС Одеської області наголосив, що наступного року в Україні розвиток екстреної медичної домопоги планують зробити пріоритетним.

     «Ми плануємо у наступному році віддати пріоритет екстреній медицині: технічному переоснащенню, підвищенню зарплат працівників. Ми візьмемо базові області і з них почнемо перенавчати людей, враховуючи нові знання. Безумовно, будемо технічно переоснащувати й автомобілі. І у плані будуть присутні подібні системи управління», — підкреслив Володимир Гройсман, коментуючи досвід Одеської області.

     Зазначимо, кожної доби ЄОДС приймає до трьох тисяч викликів «103». Останній етап кожного п’ятого виклику — госпіталізація хворого до лікарні. Загалом, служба керує роботою 176 бригад екстреної медичної допомоги. Також на базі Служби працює кабінет телемедичних консультацій. Таким чином, усі авто бригад “швидкої” регіону оснащено електрокардіографами з телеметричними пристроями. Прямо на місці виклику медики можуть зробити ЕКГ, у режимі “онлайн” відправити результати й одразу отримати консультацію висококваліфікованого лікаря телемедичного центру ЄОДС. Відтак, кожного дня в Одеській області надають до 150 подібних консультацій.

     Нагадаємо, 21 березня голова Одеської ОДА Максим Степанов дав старт роботі Єдиної оперативної диспетчерської служби. Протягом трьох місяців після її запуску до єдиного телефонного номеру «103» було підключено всі райони регіону. Ця служба значно зменшує час прибуття бригади медиків до пацієнта завдяки автоматизації прийому викликів, електронному контролю всіх етапів надання швидкої допомоги, а також оптимізації управління ресурсами. Диспетчер супроводу бригади визначає найближчу до місця виклику машину «швидкої», обирає лікарську або фельдшерську допомогу (в залежності від складності виклику) та скеровує її найкоротший шлях до пацієнта.