30.07.2020

Сьогодні – Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

     У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

     Слід зазначити, що жертвою торгівців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.

     В Україні створено законодавчу базу для боротьби з торгівлею людьми, зокрема прийнято Закон України „Про протидію торгівлі людьми”, розроблено та затверджено підзаконні нормативно-правові акти у сфері протидії торгівлі людьми.

     Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином, за вчинення якого в Україні передбачено кримінальну відповідальність на термін до 15 років позбавлення волі.

     З нагоди Всесвітнього дня протидії із торгівлі людьми 30 липня, Міністерство соціальної політики України разом з міжнародними організаціями анонсує старт загальнонаціональної інформаційної кампанії виставою «Очікування Vs Реальність», яка починається 30 липня у м. Києві,  побуває у 18 великих міст України  та  приверне  увагу до проблеми торгівлі людьми, т.з. сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

     Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

     Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

     Посольств/консульських установ України за кордоном;

     Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;

     Місцевих правоохоронних органів;

     Організацій української діаспори;

     Інших організації та установ (наприклад, релігійних).

     Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

     В Україні, якщо Ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, звертайтесь:

на Національну «Гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

0 800 505 501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів;

527 безкоштовно для абонентів мобільних операторів.