14.09.2018

Систему електронних черг на отримання паспортів поширять на всі райони Одеської області.

     Систему електронних черг на отримання ІD-карток та закордонних паспортів необхідно запровадити в усіх районах Одеської області. Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час Колегії Державної міграційної служби України.

      «Після оголошення безвізового режиму Міграційна служба змогла гідно пережити “паспортну лихоманку”. Почала діяти система електронних черг. Проте у нашому регіоні електронна черга на отримання ІD-карток та закордонних паспортів працює, на жаль, поки лише в Одесі та у Чорноморську. Дуже важливо, щоб її запровадили в усіх районах області. Наш регіон — найбільший в Україні, тому це питання – дуже актуальне», — підкреслив Максим Степанов.

     У відповідь представники Державної міграційної служби України запевнили, що найближчим часом планують втілити це у життя. Відтак, записатися в електронну чергу через Інтернет зможуть і мешканці районів Одеської області. Під час Колегії Максим Степанов також наголосив на проблемних питаннях щодо відновлення паспортів для українців, які виїхали з тимчасово окупованих територій.

     «Я хочу зупинитися окремо на проблемах переселенців із Криму та Донбасу, яких офіційно називають ”внутрішньо переміщеними особами”. Відверто, мені не дуже подобається така назва. Я називаю цих людей справжніми патріотами, які через військові дії на Сході, втратили свій дім та мусили покинути рідну територію. Я хочу наголосити, що такі люди потребують особливої уваги, коли у них виникають проблеми із відновленням документів. Я розумію, що існує певна проблематика із архівними даними, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Але ставитися до кожної людини із максимальною увагою – це обов‘язок держави. Можливо, необхідно розробити особливий алгоритм, який допоможе прибрати зайву бюрократію», — підкреслив Максим Степанов.

     Зазначимо, у заході взяли участь голова Державної міграційної служби Максим Соколюк, начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Дмитро Головін, члени Колегії та керівники структурних підрозділів апарату ДМС.

     Нагадаємо, у червні Максим Степанов передав чотирьом районам Одеської області мобільні кейси з надання адмінпослуг «на дому» — для людей з інвалідністю та похилого віку. Йдеться про Болградський, Біляївський, Любашівський та Лиманський райони. За словами очільника регіону, цей досвід планується поширити на всю область.