09.10.2020

Школярі привітали літніх людей Ширяївського району з Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана.

     01 жовтня у всьому світі відзначають День людей похилого віку. а в Україні - День ветерана. Свято проголошене Генеральною Асамблеєю ООН. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».  Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана. 

     За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 629 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.  Це свято - можливість для усіх нас нагадати про людський обов'язок бути турботливими та уважними до літніх людей. Люди похилого віку - це мудрість, досвід, знання та мужність. Вони вистояли та витримали усі часові випробовування, стали взірцем стійкості та витримки.

     Вже стало доброю традицією, що в цей день підопічних стаціонарного відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ширяївської районної державної адміністрації в селі Малігонове відвідують школярі. Цього року до них завітали учні Малігонівської ЗОШ І ступеня, привітали зі святом та принесли подарунки, виготовлені власними руками.