28.07.2019

Південний офіс Держаудитслужби спільно з облдержадміністрацією здійснює контроль за фінансово-бюджетною дисципліною в області.

     Серед основних пріоритетів Південного офісу Держаудитслужби – конструктивна співпраця з облдержадміністрацією, спрямована на покращення фінансово-бюджетного клімату в області. В рамках проведення децентралізації як не найважливішим є ефективність використання коштів бюджетів, пошук резервів збільшення їх дохідної частини та оптимізація їх видатків. Питання впровадження додаткових заходів для зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни в області було головним на порядку денному селекторної наради в Одеській ОДА.

     Нараду проводила виконуючий обов’язки голови області Світлана Шаталова за участю директорів департаментів облдержадміністрації, голів районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міських голів міст обласного значення.

     Підставою для проведення наради став зроблений Південним офісом Держаудитслужби аналіз стану виконання розпорядження голови Одеської ОДА № 374/А-2019 (http://www.odoblkru.gov.ua/news/2019/03/27/001).

     У виступі Олег Муратов ґрунтовно проаналізував звіти районів про проведену роботу. Аналіз засвідчив, що в районах, де останнім часом аудитори провели контрольні заходи, ситуація поступово вирівнюється: виявлені порушення усуваються, заподіяні втрати, використані не за призначенням кошти – відшкодовуються, посилюється контроль за їх збереженням, переглядаються договори оренди землі та майна, встановлюються справедливі орендні ставки, а бюджети наповнюються. А це все й є спільна робота на досягнення результату.

     Серед усіх райдержадміністрацій, міст та ОТГ найбільш ґрунтовну, комплексну, а головне – результативну роботу проводять Лиманська, Ізмаїльська РДА, Одеська, Чорноморська та Южненська міські ради, Вилківська міська та Старокозацька сільська ОТГ. На жаль, у більшості інших районів робота проводиться формально або взагалі не ведеться.

     Окрім того, вже після прийняття розпорядження завершені аудити бюджету міста Теплодар, Ананьївського району, ревізії Олександрівської  та Августівської сільських рад. Тривають ревізії бюджету Кодимського району, Ананьївської міської ради, Крижанівської сільської ради. До кінця року планується провести аудити Біляївської міської та Затишанської селищної ОТГ, ревізії Хлібодарської селищної ради та низки сільських рад.

     Олег Муратов запропонував заслухати результати контрольних заходів, які будуть завершені до кінця серпня, на селекторній нараді у вересні місяці та закликав посадовців відповідально ставитись до виконання своїх обов’язків.

     Повністю підтримала ініціативу начальника офісу Світлана Шаталова. Очільниця області вважає, що тільки відповідальне ставлення до виконання поставлених завдань дасть позитивний результат, а також зазначила, що порушники та невиконавці розпорядження будуть притягнені до відповідальності.