09.07.2018

Політичній агітації не місце в школі!

     Як сказав французький політичний діяч Шарль Монталамбер «Якщо ви не займатиметесь політикою, вона займеться вами». Сьогодні нас оточує велика кількість рекламних матеріалів, використані образи яких чітко націлені на дитячу психіку, маніпулювання батьками через дітей сягнуло апогею, адже об’єктом впливу стала політика. Вкрай розповсюдженим явищем є розміщення партійної агітації у школах, проведення політичних акцій та залучення до них учасників освітнього процесу.

     Представники МОН нещодавно поширили офіційний лист, в якому чітко сформульована позиція Урядового підрозділу щодо популяризації політичних партій чи фігур у закладах освіти.

     «Одним із принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту» політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти», –  твердить Закон України. Тому МОН вимагає вживання дієвих заходів щодо недопущення у закладах освіти політичної агітації, просування політичного брендингу та використання приміщень закладів освіти для розміщення громадських приймалень. Державна установа стверджує, що засуджує подібні дії політичних організацій та чиновників. Політичні партії не можуть приходити та проводити будь – яку агітацію серед дітей у школі, які, до речі, не є виборцями.

     Підтримуючи офіційну заборону МОН з розповсюдження реклами політичного характеру, наголошуємо на недопущенні політичної агітації серед учнів закладів освіти. Важливо розуміти, що дітей необхідно в першу чергу навчити аналітично мислити для того, аби в майбутньому вони самі змогли для себе зробити висновки, жодним чином їх не повинні стосуватися політичні вподобання дорослих людей.

     Звичайно, небайдужість до перебігу історії своєї держави формується з дитинства, але любов до своєї країни, патріотизм не мають нічого спільного з прізвищем певного кандидата. Тільки покоління, яке у пріоритеті матиме свою родину та державу, виросте патріотами своєї країни та повноцінно діятиме в інтересах України.