21.10.2019

Області мають актуалізувати перспективні плани формування територій громад.

     З 86 об'єднаних громад, в яких перші місцеві вибори пройдуть 22 грудня 2019 року, понад 50 ОТГ не передбачені перспективними планами формування територій громад областей, затвердженими Урядом. Це не дозволить громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини з державою, і бути визнаними спроможними.

     Тому регіональна влада мала б прискоритися в актуалізації перспективних планів. Обласні державні адміністрації повинні переглянути існуючі перспективні плани з урахуванням положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та  Методики формування спроможних громад і якомога швидше подати їх на затвердження Уряду.

     Нагадаємо, вчора Уряд визнав спроможними 10 ОТГ, де перші вибори депутатів та голів відбулись 30 червня 2019 року.

Довідка

     Станом на 1 жовтня 2019 року, Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад 23 областей. Перспективні плани охоплюють близько 87,6%  території України.

     Як відомо, на розгляді Верховної Ради України знаходиться урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Законопроект серед іншого передбачає, що об'єднані громади створюватимуться виключно за перспективним планом, який, як і тепер, розроблятиметься обласною державною адміністрацією і затверджуватиметься Кабінетом Міністрів. Але процедура більше не передбачатиме етапу схвалення перспективних планів обласними радами.