01.11.2018

Максим Степанов: Ставимо за мету охопити телемедициною всю Одеську область.

     До 2020 року в усіх районах Одеської області планується впровадити телемедицину. Система дозволяє цілодобово в режимі он-лайн консультуватися з провідними лікарями обласного центру для встановлення діагнозу та призначення лікування. Про це журналістам заявив голова ОДА Максим Степанов під час прямого ефіру. 

     «Йдемо за принципом – від дальніх районів до центру. Наприкінці минулого року на прикладі одного району ми запустили єдину систему – сільську медицину у поєднанні з телемедициною. Протягом першого кварталу ми вже побачили результати. Можу стверджувати, що вони впливають напряму на стан здоров’я людей. Наразі підключили ще один район, який знаходиться на півдні області, і більшість буде підлючено протягом наступного року. Ставимо за мету охопити телемедициною всю область», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

     Відділення невідкладної допомоги разом із телемедициною наразі успішно працюють в Окнянській та Болградський центральних районних лікарнях. Також очільник області підкреслив, що всі райони підключено до Єдиної оперативної диспетчерської служби.

     Окрім того, уряд планує передбачити у державному бюджеті на 2019 рік 922,5 млн. гривень на реформування екстреної медицини. Пілотний проект реформи буде реалізовуватися у 5 пілотних областях, серед яких — Одеська. Кошти буде спрямовано на закупівлю санітарного транспорту, підготовку інструкторів, підвищення зарплатні медикам, які пройшли підвищення кваліфікації.

     Окрім фінансування пілотних проектів реформи, загалом у держбюджеті-2019 планується закласти 6 млрд. грн. на екстрену допомогу. Зокрема, у межах Одеської області необхідно закупити 123 авто для «швидкої» і створити мережу з 25 відділень невідкладної меддопомоги.

     Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг в Одеській області є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки. Відтак, Одеська область першою в країні розпочала реформу «Сільської медицини». Відповідний закон підписав Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до регіону 27 грудня 2018 року.