10.10.2018

Домогосподарства Одеської області отримають майже 7 мільйонів гривень дотацій на утримання худоби.

     Домогосподарства Одеської області отримають грошову дотацію з державного бюджету у розмірі майже 7 мільйонів гривень. Ці кошти будуть нараховані фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби. Відтак, за одну тварину можна отримати від 300 до 2500 гривень. Про це повідомили в управлінні аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації. 

     «Все більше фермерів прагнуть скористатися правом на бюджетну дотацію. Цього разу вже понад 5 тисяч мешканців області взяли участь у програмі. У їх домогосподарствах утримується понад 14 тисяч телят віком до 13 місяців. Найбільш активними за кількістю поданих заявок виявилися Лиманський, Кодимський та Великомихайлівський райони», — зазначив начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

     При цьому, заявок на найбільшу суму дотацій подано Любашівським районом – майже 785 тисяч гривень. Минулого разу правом на отримання бюджетної дотації скористалися 277 мешканців області, яким за утримання телят було нараховано майже півмільйона гривень. Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для підтримки тваринництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107.

     Як повідомлялося раніше, цьогоріч на розвиток тваринництва у держбюджеті закладено 4 мільярди гривень. Очікується, що фінансова підтримка призведе до збільшення поголів’я худоби та поліпшення його генетичного потенціалу.

     Нагадаємо, у 2018 році голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов ініціював збільшення фінансування агропромислового комплексу з обласного бюджету.