27.06.2018

28 липня – День Конституції України.

     28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Основний Закон нашої країни. Розгляд документа почався 27 червня і згодом отримав назву "конституційна ніч". Депутати працювали над проектом, залишаючись в сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Прийнята Конституція не лише заклала основи демократичного ладу в Україні, проголосила її суверенною, незалежною, демократичною, соціально-правовою державою, а й затвердила право українського народу жити у власній соборній країні, стала основою розбудови нашої держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

     У центрі селища Ширяєве на площі біля районного Будинку культури відбувся мітинг, присвячений відзначенню 22 – ї річниці Конституції України «Вимріяна поколіннями». У заході взяли участь голова Ширяївської районної державної адміністрації Віктор Дамаскін, голова  Ширяївської районної ради Ольга Полюганіч, Ширяївський селищний голова Віктор Полюганіч, керівники та трудові колективи державних та приватних установ району, небайдужа громадськість. З привітаннями звернувся до присутніх голова Ширяївської районної державної адміністрації Віктор Дамаскін, зазначивши, що Конституція увійшла в суспільне життя українців як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України, наголосивши при цьому на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Він привітав мешканців району зі святом та побажав міцного здоров’я та творчого натхнення, добробуту і затишку у родинах, високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради світлого майбутнього нашої держави. На святі лунали українські пісні у виконанні ансамблю Ширяївського РБК. Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку, видатному поету та незламному борцеві за незалежність і свободу України. Для маленьких жителів нашого району в приміщенні Ширяївської районної дитячої бібліотеки було організовано урок права «Конституція України: від гетьмана до президента».


     Шановні мешканці Ширяївського району! Вітаємо вас з Днем Конституції України! Щиро бажаємо, щоб Основний Закон України надійно захищав права кожного з вас!