18.05.2020

18 травня - Міжнародний день музеїв. Вітаємо музейних працівників Ширяївського району з професійним святом!

     Щорічно, починаючи з 1977 року по всьому світу 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства. Музеї є центром спільноти та невід'ємною частиною глобальної мережі, яка зберігає та продукує знання про наше минуле. Музеї – це концентрат спогадів, життів, моментів, поглядів, знань та випадковостей, які супроводжують наше життя. Через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

     На території Ширяївського району діють Ширяївський районний історико-краєзнавчий музей та його філія в селі Петровірівка.

     Ширяївський районний історико-краєзнавчий музей розташований у приміщенні Будинку культури в смт Ширяєве, на площі 101 кв.м розмістилися з 9 тематичних розділів, розташованих в хронологічному порядку. Експозиційний зал музею створений у відповідності з історією, традиціями та культурою краю. Музей співпрацює з освітніми закладами району, митцями (поетами, письменниками, художниками), проводить заходи, присвячені історичним подіям, займається просвітницькою роботою, регулярно проводяться екскурсії, влаштовуються тимчасові виставки, експонуються обласні пересувні виставки, експонувались виставки Дмитра Штенникова («Чудотворне полотно») та Захара Шаптелея. Музей проводить  пошукову роботу та збирає навколо себе небайдуже коло людей, які  допомагають та співпрацюють з ним. Завдяки цьому в музеї з’являються нові експонати, які залишать пам’ять для наших нащадків. Робота музею постійно висвітлюється на сторінках газети «Промінь – СІТ». Зустрічає відвідувачів,  проводить цікаві екскурсії для юнацької та дорослої аудиторії, представляє наших талановитих земляків, проводить пошуково-дослідницьку роботу завідуюча Ширяївським районним народним історико-краєзнавчим музеєм Олена Гліжинська.

     В с.Петровірівка працює філія Ширяївського народного районного історико-краєзнавчого музею. Вона розташована на другому поверсі Петровірівського  Палацу культури (загальна площа 80 м.кв.).В першій кімнаті знаходяться експонати, які відображають історію розвитку села, друга кімната (військова) присвячена шляху 57-ої армії 23-го танкового корпусу. Філію було відкрито завдяки ентузіастам села, ветеранам війни та вчителям, які своїми силами створювали цю історичну спадщину. Зберігає та примножує історичні пам'ятки, ділиться історичними знаннями, організовує зустрічі Ніна Казімірова.

     Шановні працівники музеїв Ширяївського району, щиро вітаємо Вас з Днем музеїв!

     Дякуємо за наполегливу працю та вірність професії, за те, що поєднуєте минуле, сьогодення й майбутнє, популяризуєте надбання тисячолітньої історії, виховуєте почуття прекрасного, повагу до народних традицій та любов до національної культури.

     Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, благополуччя і достатку, успіху в майбутніх творчих починаннях!

 

\

     Для більш детальної інформації про роботу музеїв Ширяївського району, переходьте за посиланнями нижче:

     https://www.facebook.com/groups/1516229048505465/