04.10.2019

04 жовтня - Всесвітній день тварин.

     Сьогодні відзначається Всесвітній день захисту тварин. Цей день спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. По всьому світу цього дня проходять просвітницькі та благодійні заходи. Ширяївський район також долучився до відзначення цього свята.


     Так, за ініціативи Благодійного Фонду «Щаслива лапа» та підтримки МОН України в школах нашого району відбувся «II Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.


     На уроках вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження. Школярі розповіли друзям про своїх домашніх улюбленців, поповнили знання з правил догляду за ними та закріпили навички безпечної поведінки при зустрічі з тваринами.


     В бібліотеках району до Всесвітнього дня тварин  були проведені книжкові виставки «Брати наші менші…».


     Всесвітній день тварин – це чергове нагадування про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Тварини оточують нас всюди – вдома, на відпочинку серед природи, в місті, під час роботи в саду чи на городі. Ми відповідальні за тих, кого приручили, тож давайте разом зробимо їх життя кращим!

 

     Довідково: в 1931 році у Флоренції на міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що там проходив, було прийнято рішення щорічно 4 жовтня відзначати Всесвітній день захисту тварин. Дата проведення всесвітнього дня захисту тварин була вибрана не випадково: 4 жовтня – день пам’яті про Франциска Ассизького (помер 4 жовтня 1226), одного з найбільш шанованих у католицькій церкві святих. Франциск Ассизький вважається у католиків покровителем тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні.