03.03.2020

Інформаційне повідомлення, щодо розрахунку вартості послуги розподілу природного газу з 1 січня 2020р. для побутового споживача.

     Постановою НКРЕКП, №2080 від 07.10.2019 року внесені зміни до Кодексу газорозподільних систем, Типового договору розподілу природного газу та Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, відповідно до яких з 01 січня 2020 року в Україні вводиться плата за замовлену потужність.

     Розрахунок за послуги розподілу природного газу, що надає АТ «Одесагаз» за договором розподілу природного газу, виходячи з величини замовленої потужності по об’єкту оплачуватиметься споживачем рівномірними частками протягом календарного року.

     Місячна вартість послуги розподілу природного газу дорівнює 1/12 річної замовленої потужності споживача помноженої на тариф, встановлений НКРЕКП для АТ «Одесагаз» із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

     Річна замовлена потужність об’єкта на розрахунковий календарний рік визначається виходячи з фактичного обсягу споживання газу об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року (для 2020 року: з 01 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року), відповідно Кодексу ГРМ.

     Для нового побутового споживача та/або його об’єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців або за умови відсутності споживання природного газу побутовим споживачем та/або його об’єктом протягом усього попереднього газового року, річна замовлена потужність споживача (його об’єкта) визначається нарівні планових об'ємів споживання, що розраховуються виходячи з групи споживання побутового споживача відповідно до Додатка 1 Кодексу ГРМ.

     Тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Одесагаз» становить:

1) на період з 01.01.2020 року по 30.06.2020 року включно - у розмірі 0,78 грн. за 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).    

     Оплата вартості послуг з розподілу природного газу здійснюється побутовим Споживачем до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу,  на підставі рахунку Оператора ГРМ.

     Інформація щодо змін стосовно кожного побутового споживача АТ «Одесагаз» буде розміщено в «Особистому кабінеті» або в платіжних документах, котрі будуть надіслані до кожної оселі.

     Звертаємо Вашу увагу,  що у разі неоплати платежів у  визначений Договором розподілу природного газу термін,  АТ «Одесагаз»  має право  у  порядку,  визначеному Кодексом  ГРМ,  припинити   розподіл  природного газу  до  повного  погашення заборгованості.