23.05.2019

ЦВК: Виборча парламентська кампанія починається 24 травня.

     23 травня 2019 року опубліковано Указ Президента від 21 травня 2019 року "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

     Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" виборчий процес позачергових виборів депутатів починається з наступного дня після опублікування Указу, тобто 24 травня 2019 року без прийняття Центральною виборчою комісією будь-якого рішення щодо його початку.

     Центральна виборча комісія готова і здатна здійснювати встановлені законом функції щодо проведення позачергових виборів депутатів 21 липня 2019 року.

     Оскарження указу про достроковий розпуск Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року не вплине на виборчий процес.

     В ЦВК наголосили, що Президент, парламент і навіть політичні партії і кандидати в депутати, які планують взяти участь у виборах, повинні усвідомлювати відповідальність за легітимність виборчого процесу та його результату, та закликали президента, Верховну Раду, Кабінет міністрів негайно прийняти необхідні рішення, які дозволять провести позачергові вибори 21 липня відповідно до закону України.