06.08.2018

У новий навчальний рік – з новим обладнанням.

            Пріоритети та вектори подальшого розвитку освітньої галузі в нашій країні чітко визначені ключовою реформою Нової Української Школи (НУШ), старт якої розпочинається вже з 2018-2019 навчального року. Передбачається, що з 1 вересня першокласники будуть навчатися за новим стандартом, що окреслює не тільки забезпечення освітніх послуг, а й зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

            Як розповів начальник відділу освіти, культури та молодіжної політики райдержадміністрації Петро Гордієнко, цьогоріч на реалізацію в районі державної політики по створенню НУШ використано 1 млн 759 тис. грн. Зокрема, залучено кошти з державного бюджету у вигляді освітньої субвенції в розмірі 835 тис. 400 грн. Частково до співфінансування задіяно й місцеві бюджети  сільських рад, що складає 10 % –  81 тис. 300 грн. Решта – 731 тис. 500 грн. – власний фінансовий ресурс (залишки освітньої субвенції за 2017 рік).

            В даний час по закупівлі для НУШ комп’ютерного обладнання на 540 тис. грн., сучасних меблів – 540 тис. грн. і дидактичних матеріалів на 679 тис. грн. проводиться тендерна процедура.

            Тим часом, до початку нового навчального року вже придбано: в кожний перший клас – нові меблі для вчителя; інтерактивні дошки; комп’ютери; принтери; класні дошки; тенісні столи; гімнастичні коні; 102 столи та 350 стільців для шкільних їдалень; пральну машину для дитячого садочка Миколаївського НВК.

            Також з районного бюджету виділено кошти на ремонт даху Старомаяківського НВК у розмірі 500 тис. грн. та 100 тис. грн. – на придбання будівельних матеріалів для усунення порушень, виявлених перевіркою ДСНС у Петровірівському НВК.

            За схемою співфінансування цьогоріч придбано шкільний автобус «Атаман», ключі від якого минулого тижня в урочистій обстановці вручив директору Чогодарівського НВК Любові Реут голова райдержадміністрації Віктор Дамаскін. На його закупівлю залучено кошти  у розмірі 1137 тис. грн. – обласного бюджету та 685 тис. грн. –   з районного.

            Освітня реформа - довготривалий процес і оснащення навчальних закладів новими сучасними комп’ютерними, мультимедійними засобами, обладнанням не тільки підвищить якість навчально-виховного процесу, а й дасть можливість сільським школярам мати рівний доступ до знань.