09.10.2018

Нова генерація молодих вчителів Ширяївського району.

                                                       І  класний керівник,  і надійний друг.

     Учитель – найдавніша професія, представники якої покликані не лише дати освіту, а й зберегти людське в людині, зберегти знання роду людського, передати те найкраще, що виробило людство протягом своєї історії, нинішнім і майбутнім поколінням.

     З кожним роком на освітянському обрії навчальних закладів району  з’являються нові імена молодих учителів, які вирішили присвятити своє життя дітям. Молодий учитель – це талановита, неординарна, багатогранна особистість, яка може повести за собою дітей, зацікавити їх навчанням. Таким учителем у Катерино-Платонівському НВК вважають вчителя хімії та біології Людмилу Геращенко.


     Людмила Сергіївна – випускниця цієї ж школи. У 2014 році закінчила Інститут інноваційної та післядипломної освіти Одеського національного університету, стала дипломованим фахівцем – викладачем хімії та біології  і  повернулася у рідну школу, щоб передавати свої знання юним землякам.

     Чимало хвилювань було на початку педагогічної роботи, адже Людмила Сергіївна розуміла, що батьки й держава довіряють їй  найцінніший скарб – дитину, людину, свою надію, своє майбутнє…

     Головним завданням у вчительській справі педагог вважає забезпечення високої якості освіти та виховання, творчого розвитку кожної особистості. А це вимагатиме постійної творчості, невтомної роботи думки, величезної душевної щедрості та, найголовніше, любові до дітей. І як би він не володів психологією, знанням свого предмета й умінням інтерпретувати його залежно від стану учнів, але сама по собі людина, нехай навіть і вчитель, – не цікава. Тож, в учнів не буде бажання вчитися, не буде успіху в навчанні, не буде найголовнішої складової навчального процесу – довірливого ставлення вихованців до педагога і до його предмета. Тому Людмила Сергіївна працює над своїм педагогічним ростом. Вона – керівник методичного об’єднання класних керівників, переможець Всеукраїнського конкурсу «Краще шкільне методичне об’єднання» (районний тур І місце), учасник районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» (ІІ місце).

     У 2017-2018 навчальному році Людмила Сергіївна вперше випустила свій клас (випускники 9 класу). За всі роки роботи учні перейняли у неї такі прекрасні якості, як доброзичливість, милосердя, любов, ввічливість. Вона була для них не лише класним керівником, а і надійним  другом. Її учні (випускники 11-го класу) найкраще по НВК склали ЗНО з хімії та біології.

О. Колесник,

директор Катерино-Платонівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ».

   

Вчителька нової формації.

     Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті.

     НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням.  І цьогоріч учні початкових класів Новоєлизаветівської ЗОШ отримали від держави подарунок – новий корпус початкової школи: великі світлі класи, сучасний дизайн, комфортні умови для навчання дітей. 16 першокласників сіли за парти в цьому навчальному році. А повела їх у світ знань молода вчителька Анна Фурсович.

     Народилася Анна Олександрівна в с. Жадень Дубровицького району Рівненської області. Там же закінчила 9 класів. Маючи мрію стати вчителькою, вступила до Сарненського педагогічного коледжу Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ), який закінчила у 2016 році. Доля закинула її в Ширяївський район, в Преображенський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», де вона працювала вчителем початкових класів та продовжувала навчатися в РДГУ на факультеті іноземних мов (спеціальність англійська мова та зарубіжна література). І ось з цього навчального року Анна Олександрівна – вчителька 1-го класу Новоєлизаветівської ЗОШ.

     Це велика відповідальність перед дітьми і перед батьками. Адже з 1 вересня першачки навчаються за новим Держстандартом початкової освіти. Головна мета Нової української школи  – розкрити потенціал кожної дитини, допомогти їй реалізувати себе в житті. І Анна Олександрівна дуже старається. Вона прислухається до  думки дітей, вчить їх  критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цей клас, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

     Новий освітній простір – чудовий шанс дати волю власній фантазії та створити клас своєї мрії, в якому буде зручно і вчителям, і дітям. І про це подбала Анна Олександрівна. Молода вчителька – дуже творча і креативна людина. Вона з такою любов’ю оформила приміщення класу, що не у всіх міських школах можна побачити. Адже саме тут, у класі, діти здійснюватимуть свої перші відкриття та робитимуть перші кроки у навчанні. Маючи талант художника, Анна Олександрівна розмалювала стіни гарними дитячими малюнками, оформила зони навчання та відпочинку. Тут панують спокій, взаєморозуміння. Новий освітній простір бере безпосередню участь у навчальному процесі.

     У вільний час Анна Олександрівна створює мультимедійні презентації, вишиває бісером, займається Нandmade. Звичайно, насамперед – підготовка до уроків, бо на всі захоплення й доби не вистачить.

     Колектив Новоєлизаветівської ЗОШ І-ІІІ ступенів добре прийняв нову вчительку Анну Фурсович, всіляко допомагає їй, щоб вона почувалася комфортно у новій школі. У переддень професійного свята ми бажаємо їй творчих злетів, особистого щастя та мудрих наставників. І не забувати, що вона – не просто вчитель, а жива людина. Тож, сміливо втілюйте в життя задумане, прикрашайте свій клас своїми неповторними і красивими виробами!

Педагогічний колектив Новоєлизаветівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

(в)

Наставники  життєвого шляху

Усяким людям – всякії дари...

Одному – ясний, сильний ум,

Що не знаходить в світі пари,

Другому – рій крилатих дум,

Що, мов орли, летять за хмари.

Ще іншим – руки золоті…

Який же дар дістали ті,

Що так дітей любити вміють?

Мені здається, в скарбі тім

Любові найбільше дісталося їм.

(Іван Драч).

     Є люди, до яких з першого погляду виникає симпатія. Саме такою і є Яна Колонтай, вчителька початкових класів Миколаївського НВК «Світанок». Ніжна, привітна, жвава, добра, чесна і справедлива, вона завжди сповнена цікавих і творчих планів, має багато друзів.


     Розпочала Яна Олександрівна свою трудову діяльність у рідній школі. Здобула повагу серед колег, батьків та любов серед дітей. Вона багато працює над вдосконаленням своєї професійної майстерності, не зупиняється на досягнутому, не цурається звертатися за допомогою та порадою до старших учителів, переймає їх досвід, удосконалюючи його у своїй роботі з дітьми, які її люблять і поважають.

     Головне в її роботі – допомагати дитині знайти свій шлях до самореалізації, створити атмосферу радості в спілкуванні. Активна життєва позиція, творчий пошук – це невід'ємні складові роботи Яни Олександрівни. Свої уроки вона будує так, щоб діти могли відчути радість праці, цінність і        необхідність знань.

     Цьогоріч  Яна Олександрівна повела у незвіданий світ знань 1-ий клас і навчає їх за новою програмою. Кожен урок цього вчителя – це цікава подорож у невідоме, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку. Яна Олександрівна вважає, що урок – це творчість, яка  не терпить надмірної стандартизації й шаблону. Віддає перевагу новизні, оригінальності.

 

     Невгамовний ритм сьогодення, не завжди здоровий спосіб життя, розумове перевантаження, гіподинамія, комп’ютеризація, екологічна проблема, невисока культура харчування – все це призводить до того, що дуже різко падає рівень здоров'я як дітей, так і дорослих. Хто, як не вчитель фізичної культури, повинен боротися з цією ситуацією усіма методами і засобами цього предмета. Але для того, щоб пробудити, активізувати інтерес до систематичних занять фізичними вправами, в наш час недостатньо традиційного підходу, потрібно шукати щось нове, якісне, цікаве.

     Василь Миколайович Подольський, випускник Миколаївського НВК «Світанок», працює в рідній школі з  2010 року. Здавалося б, не такий уже й великий термін, однак, ці роки стали періодом професійного самовизначення, саморозвитку і самовдосконалення вчителя. Він постійно в русі, впевнено торує свій шлях.


     Наполеглива праця дає високі результати. Діти із задоволенням поспішають на уроки фізкультури, а на районних змаганнях команда з Миколаївського НВК «Світанок» займає призові місця.

     Василь Миколайович намагається знайти підхід до кожної дитини, допомогти досягти успіхів у навчанні, створити комфортні умови для учнів у класі. Адже для вчителя чужих дітей не буває і не може бути. Любов'ю  віддячують йому школярі, а батьки – повагою.

     І як добре, що в нашому навчальному закладі є вчителі, яким під силу, крок за кроком, йти до поставленої мети.

О. Чувакіна,

голова профспілкового комітету, наставник.