05.03.2018

« Розрахунок за спожите газо- та електропостачання ».

     « Розрахунок за спожите газо- та електропостачання ».

     Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається та виплачується згідно Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1995 року №848 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок).

     п.15 Порядку визначено, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Підприємство – виробник / виконавець послуги зобов’язане зазначати суму переплати за послугу у платіжних документах одержувачам субсидії.

     Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-,  електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємством – виробником / виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій. Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-,  електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для   індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта»  на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами – виробниками / виконавцями такої послуги структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

     З 16 січня 2018 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 4 січня 2018 року №1 «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року N 256, та взаємодії учасників таких розрахунків», яким затверджено форми реєстрів обсягів спожитих пільговою категорією населення пільг та субсидій на оплату енергоносіїв та наданих житлово-комунальних послуг.

     За будь – якою інформацією щодо отримання житлових субсидій необхідно звертатись до управління охорони здоров’я, материнства та соціального захисту населення Ширяївської райдержадміністрації  за номером телефону (048-58) 21-3-92.