09.10.2018

Подарунки для новонароджених.

 

     З 1 вересня уряд запровадив пілотний проект із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства. При народженні дитини кожна породілля отримує одноразову натуральну допомогу - "пакунок малюка".

     Відповідно до наказу Мінсоцполітики, у "пакунок малюка" входять предмети першої необхідності, зокрема, підгузки, вологі серветки, пелюшки, шапочки, боді, штани повзунки, дитячі сорочечки, шкарпетки, термометри для тіла та води, манікюрні ножиці, ковдри (тепла і демісезонна), матрац, рушник махровий, іграшка-брязкальце, крем, рідке мило-шампунь. Фінансування таких видатків здійснюється за кошти субвенції з державного бюджету на виплату окремих видів державної соціальної допомоги. В Ширяївському районі таку допомогу вже отримали 15 матусь.

     «Одноразова допомога «пакунок малюка» надається мамі або законному представнику новонародженої дитини під час її виписки з пологового будинку. Факт передачі допомоги фіксується в акті приймання - передачі та в журналі обліку», - пояснила процедуру отримання "пакунку малюка" начальник управління охорони здоров'я, материнства та соціального захисту населення Ширяївської районної державної адміністрації Оксана Дорич.

     «Зовні бебі-бокси виглядають яскраво і привабливо. Я дуже задоволена таким несподіваним подарунком, адже до складу пакунка входить все необхідне для початкового догляду за новонародженою дитиною», - ділиться враженнями Катерина Будіш, молода матуся, мешканка села Преображенка.

     «Батьки мають опікуватися своїми дітьми. Перш за все, їх турбота віддзеркалюється у належному вихованні, створенні нормальних побутових і матеріальних умов, а також – у збереженні і розвитку фізичного та психологічного здоровя дитини», - наголошує Дмитро Юрченко, заступник голови Ширяївської районної державної адміністрації, - аби підтримати батьків на початку такого нелегкого життєвого періоду, уряд запровадив заходи щодо підтримки у перші дні життя новонароджених. Це допоможе родинам на перших порах заощадити кошти сімейного бюджету та спрямувати їх на подальше створення комфортних умов для зростання немовлят.