10.04.2019

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

     З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям” від 13.03.2019 № 250.

     Зокрема із 01.04.2019 запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

     Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Така допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до органу соціального захисту населення та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

     Водночас зазначаємо, що рішенням Уряду збережено право на отримання із 01.04.2019 допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня – червня 2019 року.

     Розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях становить 1700 гривень щомісячно.

     Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта подається заява одного з батьків з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:

  • посвідчення батьків багатодітної сім'ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї (з пред’явленням оригіналу);
  • свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

     Виплата допомоги припиняється у разі:

-                      позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; 
-                      відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
-                      нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
-                      відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без   позбавлення 
батьківських прав;
-                      тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; 
-                      перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
-                      втрати статусу багатодітної сім'ї;
-                      смерті дитини; 
-                      смерті отримувача допомоги.