08.11.2017

Про стан утримання та виховання дітей у Центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської районної державної адміністрації.

 

Про стан утримання та виховання дітей у Центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської районної державної адміністрації

 

          Центр соціально-психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської райдержадміністрації затверджений положенням № 512 від 29.12.2012 року, як заклад соціального захисту, що створюється для тривалого (стаціонарного), або денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

   Юридична адреса: 66810, с. Миколаївка, Ширяївського р-н., Одеської обл., вул. Кучеряби 128 Б

   Очолює центр відповідно розпорядження Ширяївської районної державної адміністрації  № 03-к від 31.01.2013 року – Лісовська Анна Миколаївна.

 

  Загальна площа ділянки 1 га. Територіям огороджена, озеленена, благоустроєна, утримується в належному санітарному стані. На території знаходиться господарська зона, житлова, ігровий майданчик. Водопостачання від відомчого водогону. Гаряче водопостачання від електроводонагрівачів. Для пиття діти вживають кип’ячену воду, використовуються одноразові стаканчики. Каналізаційна система на вигріб, в робочому стані. Вивіз нечистот проводиться ПП «Сегрос»  у вигляді спонсорської допомоги.

   Опалення від газової котельні, на випадок надзвичайних ситуацій мається пічне опалення на твердому паливі.

Центр має право власності на 2 приміщення. Один будинок площею       528 м.кв, в якому знаходяться 3 спальні кімнати, ігрова кімната, кабінет медсестри, навчальна кімната, коридор, роздягальня, складське приміщення для продуктів харчування, туалетна кімната та адміністративний кабінет. Спальні кімнати (1 для хлопчиків та 1 для дівчаток, 1 кімната резервна) оснащені дитячими ліжками, при ліжковими тумбочками та шафами для зберігання особистого одягу. У головному корпусі знаходяться: ігрова кімната оснащена телевізором, ігровими стінками, іграшками в достатній кількості.

Кабінет медсестри обладнаний кушеткою, столом, переносною бактерицидною лампою, шафою для медикаментів, двома тумбочками  та стільцем. Спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь протягом останніх років не зареєстровано. Навчальна кімната оснащена 2 партами для дітей шкільного віку, 2 книжковими шафами, стільцями. В навчальний період діти шкільного віку відвідують Миколаївський НВК ЗОШ І-ІІІ ступеня.

Роздягальня оснащена дитячими шафами для одягу та полицями для взуття.

Складське приміщення для продуктів харчування оснащене 2 побутовими холодильниками, 1 морозильною камерою, столом. Товарне сусідство в холодильниках дотримується. Всі харчові продукти зберігаються на стелажах.  Терміни та умови зберігання продукції, в тому числі швидкопсувної дотримуються. Продуктів  з вийшовши терміном реалізації не виявлено.  Туалетна кімната складається з  2 душових кабінок (марковані 1 для хлопчиків та 1 для дівчаток). Рукомийників 3 шт. з холодною та гарячою проточною водою, забезпечені милом. В туалетній кімнаті маються окремі стелажі для кожної дитини з рушником, гребінцем та зубною щіткою. Підлога та стіни висотою 2 метра облицьовані кахлем. Купання дітей проводиться щоденно.  Постільної білизни мається по 3 комплекти на дитину, заміна проводиться 1 раз на 7 днів. Прибиральний інвентар маркований, зберігається в окремій тумбі. Прання проводиться у пральній щоденно.

 

Другий будинок площею 457 м.кв. - це харчоблок, котельня, пральня та складські приміщення.

    Харчоблок забезпечений холодною та гарячою  проточною водою., каналізація на вигріб в робочому стані. Витяжна система мається. Посадочних місць 31, 5 столів. Діти забезпечені 5 разовим харчуванням.      Харчування у центрі в середньому складає 32.40 гр. на один дітодень. В закладі  5-ти разове харчування, складається з І-го сніданку (каші з молоком, бутерброд та чай), ІІ-гий сніданок (солодощі, фрукти, сік), І –ший обід (перше, друге з мясом чи ковбасними виробами, салат, компот чи сік), ІІ-обід (випічка та молоко чи кисіль). Вечеря (картопля, макарони, каші з мясними виробами, салат,чай).

   Середньоденне перебування дітей станом на 01.10.2017 року становить 19 вихованців.

Меню розкладка мається, добове меню мається. Норми  харчування виконуються, добові проби їжі в холодильнику зберігаються. Необхідна  документація на харчоблоці ведеться. Із технологічного обладнання мається газова плита, духова шафа. Роздрібного інвентаря (дошок та ножів) достатньо, марковані. Столового посуду достатньо. Із холодильного обладнання мається 1 побутовий  холодильник. Для миття посуду встановленні 2 миючих ванни та мається ємність для замочування посуду. З миючих засобів використовують «Галу», із дезінфікуючих – клінідез. Засобами особистої гігієни працівники забезпечені. Правила особистої персоналом дотримуються. Медичний огляд проходять згідно графіка.

      Заклад фінансується з державного бюджету. В 2017 році затверджено кошторис на суму 1629300 гр. з них використано станом на 1 жовтня    1019265 гр.

      До Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської райдержадміністрації залучені благодійники, такі як ПП «Сегрос», ПП «Імперія». ПП «Сегрос» постачає ковбасні вироби. ПП «Імперія» допомагає центру вже багато років і постачає в центр продукти харчування, одяг, взуття, господарчі та канцелярські товари. Лілія та Олег Шейкевич забезпечили матеріалами для ремонту нового санвузла, облаштували клас для дітей партами, також постачають господарчі товари, одяг, взуття.

   Благодійні внески  в 2017 році склали 77900 грн. з них на продукти харчування 62400 грн., а господарчі товари 15500 грн.

   З дітьми вдень працюють вихователі та помічники вихователів. В ночі з дітьми перебувають помічники вихователів та чергові з режиму.

   Організація виховного процесу у центрі здійснюється відповідно Закону України «Про освіту» та Закону України «Про дошкільну освіту».

   Зміст виховного процесу в центрі реалізується відповідно до програм розвитку, навчання, виховання дітей.

   Діяльність закладу регламентується планом роботи на рік та місячним планом, що схвалюється педагогічною радою центру, затверджується його керівником.

   В Центрі станом на 20.10.2017 рік перебуває 9 дітей шкільного віку, які навчаються в Миколаївській НВК «Світанок» та 8 дітей дошкільнят. Загальна кількість дітей, які перебували в 2017 році 63 дитини з них 46 дітей  були повернуті у сім’ї та влаштовані до інтернат них закладів. З Ширяївського р-н. до центру було влаштовано 44 дитини, з Любашівського р-н., 11 дітей, з Балтського р-н., 3 дитини, з Ананьївського р-н., 2 дитини, з Миколаївського р-н., 2 дитини і 1 дитина з Савранського району. Станом на 20.10.2017 р. в центрі перебуває 17 дітей з них 10 дітей Ширяївького р-н, 3 дитини Любашівського р-н, 3 дитини Балтського р-н. та 1 дитина Савранського району.

З вихованцями працюють вихователі та психолог, які проводять з ними тематичні бесіди, консультації, тренінги. А також діти виконують домашні завдання після школи. До кожної дитини, ми намагаємося знайти індивідуальний підхід.

  У центрі організовуються   свята, під час яких, проводяться святкові концерти, які включають в себе хореографічні номери, пісні,  інсценізації з казок. Також на свята подають святкове меню.

   В цьому році на «День захисту дітей», діти відвідали смт. Ширяєве та  святковий концерт, під час якого дітям були вручені подарунки.

   Вихованці закладу  на запрошення благодійників 3 рази  були  у м. Одеса: відвідували дельфінарій, парк розваг, були організовані ексурсії містом, ексурсія до чоловічого монастиря, на море.

   Центр відвідують благодійні організації, які проводять  розважальні заходи,  майстер класи з дітьми.

 

Утримання та виховання дітей у Центрі соціально – психологічної реабілітації для дітей здійснюється на належному рівні згідно чинного законодавства, порушень не виявлено.

 

Начальник служби у справах дітей                                             Т.Г. Реп’єва