11.04.2018

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ.

     Планом пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 року № 275-р. передбачено запровадження патронату над дитиною як альтернативи інституційному догляду дітей, які перебувають у складних життєвих  обставинах. Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини і передбачає тимчасовий догляд виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною її батьками складних життєвих обставин. Запровадження цієї послуги дозволяє забезпечити реалізацію права дитини, яка з невідомих причин не може проживати з біологічними батьками, на виховання в сімейному середовищі. В свою чергу розвиток послуг альтернативного догляду за дітьми є однією з найважливіших складових реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

     Додатково інформуємо, що служба у справах дітей Ширяївської районної державної адміністрації шукає кандидатів патронатної сім’ї.

     Основні обов’язки патронатного вихователя – виховувати дитину у своїй сім’ї, забезпечити її житлом, одягом, харчуванням, створити дитині умови для навчання, фізичного і духовного розвитку, захищати права та інтереси дитини.

     Патронатний вихователь виконує свої обов’язки платно. Правовою основою патронату є договір про патронат, який укладається між патронатним вихователем та органом опіки та піклування.

     За додатковою інформацією прошу звертатись в службу у справах дітей Ширяївської районної державної адміністрації за адресою: смт.Ширяєве,  вулиця Грушевського, 125 та за телефоном 0(4858) 2-15-17.