04.11.2015

Аналіз роботи служби у справах дітей за ІІІ квартал 2015 року

Аналіз роботи

служби у справах дітей за ІІІ квартал 2015 року.

Протягом ІІІ кварталу 2015 року робота служби у справах дітей направлена на захист прав дітей. Велику увагу приділяли виявленню безпритульних та бездоглядних дітей. З метою подолання дитячої безпритульності та бездоглядності проведено 46 профілактичних заходи, щодо запобігання випадкам загрози життю та здоров'ю дітей, а також проведено та складено протоколи профілактичних бесід, як з дітьми, так і з батьками – 7 протоколів. Відповідно до повідомлень Ширяївського РВ ГУМВС України в Одеській області та медичних закладів на території району, неповнолітніх, які не навчалися, бродяжили та знаходилися в кафе-барах не виявлено.

Протягом кварталу прийнято участь у 27 судових засіданнях, на яких розглядались справи про встановлення місця проживання дитини, справи по обвинуваченню в скоєнні злочинів неповнолітніми, про позбавлення батьків батьківських прав, призначення опіки та інші.

Відповідно до графіку проведення перевірок умов проживання дітей в сім'ях району проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 65 сімей, в яких проживають неповнолітні діти та складено акти.

На території району створено та функціонує 5 прийомних сімей та 5 дитячих будинків сімейного типу до яких влаштовано 45 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2015 року 3 сім'ї, що проживають на території району, пройшли навчання кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі та отримали рекомендації про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів про те, що кандидати спроможні забезпечити належні умови для життя та розвитку дітей у сім'ї. Службою у справах дітей вживаються заходи, щодо підбору та влаштуванню дітей в дані сім'ї, згідно рекомендацій ООЦСССДМ.

Протягом ІІІ кварталу 2015 року службою у справах дітей видавалися направлення на ознайомлення з дітьми, які підлягають влаштуванню до сімейних форм виховання (усиновлення). Між кандидатами в усиновлювачі та дитиною встановлено контакт, підготовлено висновок про можливість усиновлення та надано кандидатам для вирішення питання в судовому порядку.

Протягом ІІІ кварталу 2015 року соціально – правового статусу набуло 3 дітей, з них: 2 – дітей-сиріт та 1 дитина – позбавлена батьківського піклування. Всі діти влаштовані під опіку громадян України. На кожну дитину заведено обліково-статистичну картку та введено дані до ЄІАС «Діти». За вказаний період з обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування знято 7 дітей: в зв'язку з набуттям повноліття – 6, в зв'язку з усиновленням – 1.

Таким чином, сімейними формами виховання, охоплено 140 дітей-сиріт та дитини, позбавленої батьківського піклування. В державних закладах Одеської області виховуються та навчаються 18 дітей.

Відповідно до прогнозованих показників на 2015 рік, заплановано створити 2 прийомні сім'ї та влаштувати 4 дітей.

На обліку служби у справах дітей перебуває 52 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що можуть бути усиновлені. На обліку кандидатів в усиновлювачі в службі у справах дітей не має.

На обліку служби у справах дітей перебуває 13 усиновлених дітей, за умовами проживання і виховання яких здійснюється нагляд.

В районі створений та діє Центр соціально – психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської районної державної адміністрації розрахований на 20 місць, згідно розпорядження Ширяївської районної державної адміністрації від 29.12.2012 року № 512 «Про перейменування притулку для дітей с. Миколаївки в Центр соціально – психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської райдержадміністрації». Протягом ІІІ кварталу 2015 року, до Центру соціально – психологічної реабілітації для дітей служби у справах дітей Ширяївської райдержадміністрації, тимчасово влаштовано 12 дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. З Ширяївського району влаштовано 11 дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та 1 дитину з Миколаївського району.

Проведено 2 засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглядалися питання: про влаштування дітей під опіку, про розгляд подальшої роботи з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Проведено профілактичні бесіди з 7 батьками щодо належного виконання батьківських обов'язків. Сформовано 11 особових справ на дітей, що опинились в складних життєвих обставинах та введено дані до ЄІАС «Діти».

Службою у справах дітей відвідано 30 опікунських сімей, що проживають на території Ширяївського району, 2 сім'ї, які усиновили дитину, 2 дитячих будинки сімейного типу.

За звітний період службою у справах дітей підготовлено 13 розпоряджень: про влаштування дітей до державних закладів, опіку/піклування, надання соціально-правового статусу дітям, про втрату статусу дитиною, позбавленою батьківського піклування, про надання згоди на вчинення довіреності, про дозвіл на повернення малолітньої дитини в рідну сім'ю та інші.

Протягом трьох місяців зареєстровано 91 звернення громадян до служби у справах дітей з різних питань, яким була надана кваліфікована допомога. Прийнято 36 Наказів. Протягом кварталу підготовлено 276 вихідних документів, прийнято вхідних – 114.

Начальник служби у справах дітей Н.П. Доценко

тел. 21-5-17