29.05.2018

Візит до Держархіву магістрантів Одеської державної академії будівництва і архітектури.

     24 травня 2018 року Державний архів Одеської області відвідала група магістрантів Одеської державної академії будівництва і архітектури в рамках спецкурсу «Міський простір» під керівництвом В.В.Халіна – голови громадської організації «Асоціації архітекторів Одеси», директора товариства з обмеженою відповідальністю «Інститут міської регенерації та дизайну». В рамках спецкурсу студенти виконують індивідуальне творче завдання: написання наукової статті з історії та особливостей будівництва архітектурних пам’яток Одеси. Для дослідження магістрантам запропоновані такі об’єкти, як будівлі Міської ради, Воронцовського палацу, Одеської державної філармонії, готелю «Брістоль», Одеського археологічного музей, Спасо-Преображенський собор та ряд доходних домів, збудованих у ХІХ ст. 

     Для магістрантів була прочитана лекція т.в.о. директором Держархіву, к.і.н. Л.Г. Білоусовою про історію архіву, особливості організації пошукової роботи, про склад необхідних для дослідження фондів (ф.59 Одеський будівельний комітет, ф.16 Одеська міська управа та ін.), відбулося ознайомлення з електронним архівом, зокрема робота з оцифрованими описами і базами даних.

     Головний науковий співробітник відділу науково-довідкового апарату О.О.Феденко ознайомила і організувала пошукову роботу студентів в каталозі Держархіву. Молоді дослідники опрацювали «Іменний каталог», «Картотеку планів і креслень», «Тематичний каталог» тощо. В наслідок допомоги співробітників студенти зробили перші замовлення і відтепер стануть постійними відвідувачами архіву.