29.05.2018

Візит до Держархіву дослідника Еміліо Кокко з Італії.

     24 травня 2018 року Державний архів Одеської області відвідав дослідник з Італії – Еміліо Кокко. Еміліо Кокко має ступінь PhD з соціології, отриману у Трієстському університеті. З 2005 року він працює головним науковим співробітником і лектором в Університеті Терамо (м. Терамо, Італія). Також він обіймає посаду ад’юнкт-професора в Американському університеті в Римі. Сфера наукових інтересів Еміліо Кокко торкається широкого кола питань на межі соціології, історії, антропології, географії, міжнародних відносин і нової культурної історії: соціологія і антропологія моря, дослідження пограниччя, культурний ландшафт, вплив туризму на місцеву спільноту, історія пам’яті, історія їжі, міграційні і урбаністичні процеси та інше. Географічні межі його досліджень охоплюють держави Середземного, Адріатичного і Чорного морів.

     Візит дослідника до Одеси і Держархіву Одеської області пов'язаний з роботою над його новою монографією, в якій розкриваються спільні риси історії Трієсту і Одеси. Дослідник ставить собі за мету висвітлити особливості формування складу населення обох портів і вплив поліетнічного різноманіття на культурний розвиток й історичну пам'ять місцевого населення.

     В архіві Еміліо Кокко отримав консультацію від т.в.о. директора, к.і.н. Біолусової Лілії Григорівни і головного наукового співробітника відділу науково-довідкового апарату Феденко Олени Олексіївни щодо організації пошукової роботи, змісту і складу документів ДАОО, аспектів етнічної історії Одеси, передусім з історії впливу грецької та італійської спільнот на розвиток міста. Безпосередньо роботу з фондами Держархіву дослідник з Італії розпочне у наступний свій візит, що відбудеться восени цього року.