24.07.2018

Публікації співробітників Держархіву: стаття О.О.Феденко на сторінках наукового видання «Український історичний збірник».

     11 липня 2018 року було видано друком статтю головного наукового співробітника відділу науково-довідкового апарату Держархіву Олени Олексіївни Феденко у фаховому виданні: Роль неаполітанського генерального консульства в Одесі у встановленні торгових відносин між Королівством Обох Сицилій і українськими портами в 1815-1827 рр. // Український історичний збірник. – 2018. – Вип.20. – С.90.

     У статті вперше у вітчизняній історіографії розглядається питання встановлення торгових зв’язків між українськими портами та Королівством Обох Сицилій. Аналізуючи джерела фонду Міністерства іноземних справ Державного архіву Неаполя (м. Неаполь, Італія), автор доводить, що генеральний консул Королівства Обох Сицилій, Феліче де Рібас (1770-1845), брав активну участь у налагодженні торгівлі королівства з південноукраїнськими портами: інформував королівський уряд про хід навігації, ціну на зерно, показники експорту й імпорту; давав поради щодо кращого часу закупки зерна та товарів, які будуть користуватися попитом на цьому ринку. Саме Ф. де Рібас став ініціатором відкриття віце-консульств в Феодосії, Керчі, Таганрозі, Ізмаїлі, Маріуполі та Бердянську, де головні конкуренти Королівства Обох Сицилій вже мали свої представництва та здійснювали торгівлю.

     В «Українському історичному збірнику» публікуються праці молодих вчених Інституту історії України НАН України, інших наукових і освітніх вітчизняних та зарубіжних установ та розкривається широко коло проблем української та всесвітньої історії з найдавніших часів до сучасності. Видання розраховано на викладачів, науковців та студентів.